Едукативен зимски камп за УЧЕНИЦИ и МЛАДИ во организација на ПК Македон

25542456_edukativen kamp za deca i mladi vrteshka 2018 makedon

Следи го настанот

Едукативен зимски камп за УЧЕНИЦИ и МЛАДИ во организација на Планинарски клуб Македон и Истражувачко здружение на студенти географи Природник.

Кога? 10-13.01.2018
Каде? Планинарски дом Вртешка, Плачковица
Kој? Ученици и млади над 10 годишна возраст

Одлична можност за сите ученици и млади за запознавање со природата и уживање на чист планински воздух со богата програма која вклучува: прошетки во природа, едукација, забава, спортско-забавни игри, ориентација во просторот со карта и компас, филмска вечер, квиз на знаење, презентации за планините во РМ и исхрана во природа…

Под водство на тројца наставници и лиценцирани планинарски водичи при Федерацијата на планинарски спортови:
– Дарко Стојчески (наставник по географија)
– Петар Ивановски (наставник по македонски јазик)
– Александар Кирковски (наставник по географија)

ЦЕНА: 3900 ден (3 ноќевања полн пансион, превоз, програма)

ПРИЈАВУВАЊЕ до: 04.01.2018

Контакт: 078405945 / 075322059 / 070390540

Бројот на места е ограничен на 25

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки