Изгубен низ Whistler

LOST IN WHISTLER joe olson

Дури и едно обично скршнување по нова падина на Бистра или Шара, може да ве чини неколку часа враќање кон цивилизација.

Во случајов имаме прилично интересен пример,  кога при обична фрирајд сесија ќе залутате и скршнете малку од патот и моментот кога ќе се освестите дека сте ептен далеку од ски центарот, ама ептен…

*Jon Olsson е професионален фри-скијач кој во поново време се бави со видео-блогирање.

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки