Килијан Жорнет – The Ridge

THE RIDGE Kilian jornet burgada

Килијан Жорнет во нов екстремен поход, искачување на источен гребен на Kyrkjetaket, во Romsdalen, Норвешка. Снимајќи си го подвигот (03:20), Килијан за малку и ќе се “поздравеше” со светот.

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки