Кога тренинзите се задолжителни за услови не се прашува

Далеку на југот во Чиле е сместен ски центарот Nevados de Chillán , во негова близина постои активен вулкан кој повремено ги зачинува добрите пејсажи правејќи ја атмосферата нереална, но дополнително им прави проблеми на спортистите кои ги прават тренинзите во алпско скијање.

Extra slipping needed to remove the ash, but no need for blue dye 😝 #nofilter

A post shared by Benjamin Thomsen (@thomsenshow) on

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки