КРУШЕВО НИЗ КОРИЈА OUTDOOR ФЕСТИВАЛ 2017

19059251_krusevo niz korija

Следи го настанот

На 19 и 20 август ќе се случи по трет пат фестивалот на отворено „Крушево низ корија” кој во своите содржини ќе опфати:

– кампување со сите придружни содржини (бендови,DJ-и и сл.)

– планински велосипедизам,

– планинарска тура низ крушевската корија,

– тандем летови со параглајдер…

Сите овие активности ќе бидат дополнети со дегустација и промоција на крушевски специјалитети како и организирана посета на културните и природни знаменитости што ги нуди Крушево.

За сите детали информирајте се на фб страната за настанот.

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки