Мека варијанта на тренинг за коленото на Aksel Svindal

aksel lund svindal alpine skiing

После повредата од падот во Кицбил мината сезона, Свиндал се враќа во форма, но се уште трпи болки во коленото. Норвежанецот овој период е на домашен терен на глечерот Фона во Норвешка, па покрај ски тренинг кој заради болки во коленото не го изведува секојдневно алтернативно тренинзите како помека варијанта, ги прави на точак.

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки