Неверојатен момент од Intel за отварање на Зимските Олимписки игри

Intel Shooting Star Platform at Winter Olympics Opening

1200 компјутерски синхрoнизирани дронови направија вистинска светлосна атракција благодарение на компјутерскиот гигант Intel.

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки