Покажи еко страна, за зима без мана

Pelister aj da vozime tura 2016

Следи го настанот

Ски клубот Пелистер од Битола организира еко акција за расчистување на ски стазата во ски центарот Копанки пред престојната скијачка сезона ⛷⛷⛷.
Основна цел е подигнување на свеста за заштита на Национален парк Пелистер. Настанот е промотивно чистење на стазата на Ски Центарот Копанки пред почеток на новата зимска сезона 2017/2018 година. На самиот настан ќе биде потпишан и Меморандум за соработка помеѓу нашиот Ски клуб Пелистер и Елем Турс кој ќе ги постави принципите за натамошната соработка, а со цел промоција на скијањето на Пелистер.

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки