ПРЕЗЕНТАЦИЈА ‘РЕД ФОКС ЕЛБРУС 2017’

red fox elbrus aleksandar kirkovski dejan todevski

Следи го настанот

ПК Македон ве поканува на презентацијата “Ред Фокс ЕЛБРУС 2017” каде нашите членови Александар Кирковски и Дејан Тодевски ќе споделат лични искуства од учеството на една од потешките светски планински (скајранинг) трки – до врвот Елбрус 5642 мнв. Тие беа дел од МК тимот, заедно со Марјан Бонев и Кирил Филиповски, кој во периодот 29.04.-08.05.2017 престојуваше на планинскиот масив Кавказ.

Датум: 15.06.2017 (четврток)
Време: 19:00 часот
Место: ДХО “Даре Џамбаз” сала 1

Влез слободен.

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки