Саем на зимска опрема во Белград – Expozim 2017

expozim_200

Од 7 до 10 декември во Белград веќе по 32 пат се одржува саем за зимска опрема Експо-Зим, чија цел е промоција на зимскиот туризам и понатамошна популаризација на зимските спортови. На овој собир и оваа година ќе учествуваат излагачи и светски брендови како Atomic, Fischer, Rossignol, Nordica, Elan,  Volkl, Marker, Dalbello, Dainese Uvex, Scott , Salomon, Spyder, The North Face, Emporio Armani, Burton, Nitro, Oneill, Quiksilver, DC Shoes, Roxy Carrera, Leki, Bula, Level, Zanier, NGN, GoPro, SIDAS, BootDoc.

Дел од програмата покрај врвната спортска опрема се и туристички понуди и услуги, скијачки машини и опрема.

fischer sportbike.mk

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки