Ски чизми модели 2018 наменети за обработени ски терени

Ви пренесуваме една селекција на скијачки чизми наменети за ски патеки,  сезона 2018 на американскиот магазин Powder.

Ова се модели без walk mode, за оние кои имаат сила и способност да “нагазат, под полна гас” ски чизми со голем флекс, па доколку се двоумите кој бренд или модел треба да го набавите можеби оваа кратка селекција ќе ви помогне. Деталите можете да ги ѕирнете на линкот погоре.

TECNICA – Mach 1 130 LV
Technica-Mach1130LV-boot-4
TECNICA – Mach 1 Pro W LV

Technica-Mach1ProWLV-boot-4

FISCHER – RC4 Curv 130
Fischer-RC4Curv130-boot-4
LANGE – RX 130 LV
Lange-RX130LV-boot-4
SALOMON – X Max 120 W
Salomon-X-Max120W-boot-4

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки