Снежен амбиент во регионот

Снегот ги забели повеќето ски центри низ регионот со 20-30 см белина. Иако е рано за нивно отварање, посебно кај нас, вратите за малку фрирајд се отворени низ високите зони на Шара во делот на Брезовица.

Колашин

22728751_10155835091637140_3460607405469235971_n

Брезовица

22729217_1518024301610304_4022964600589323629_n 22555191_1518024334943634_5017135623675627340_n

Копаоник

Screenshot_20171024-135511~2

Боровец

channel

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки