Со подиуми и потврда на квалитетот заврши малата турнеа на АСК Скади во Австрија

Со подиуми и потврда на квалитетот на нов натпревар во австриски Lienz организиран од друг оператор заврши малата турнеа на натпревари на АСК Скади во Австрија, под стручно водство на Александар Атансовски и Стаматовски Слободан.

Данило Илиев како трет, а Јана Атанасовска со прво место во велеслалом. Останатите кадети во слаломските трки, Арсовски Кристијан 11ти и Мартин Христовски 12 место. Борјан Стрезоски 3 капии пред целта не ја заврши трката, а Јаков Добрески беше дискфалификуван.

Како што не информираа клубот продожува со тренинзи во Словенија со нова натпреварувачка агенда.

26913967_ask skadi 26941116_ask skadi 26996011_ask skadi 27016359_ask skadia

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки