5-14 јануари – Val Thorens

Val-Thorens_pistemap_full
XMKD Сноуборд клуб организира, следи го настанот
FIRST MINUTE ЦЕНА 399€ Пакет аранжманот вклучува: 7 дневно сместување во 4ро креветни студија, шест дневнa ски карта (ski pass) за Val Thorens и Orelle и превоз од Скопје.
РЕЗЕРВАЦИИ kaj Александар на ТЕЛ 078 330700
ПЛАЌАЊЕ НА 4 РАТИ ( Отк, Нов, Дек и Јан)
И оваа година со ХМКД ќе имаме единствена можност да скијате и бордате во најголемиот и најдобриот ски центар во светот “Три Долини” (Les 3 Vallées). Сместувањето е во самото место Val Thorens и се спие на надморска висина од 2300м. Val Thorens е алпски рај и еден од најелитните ски центри во југоисточна Франција, со повеќе од 600 километри обработен патеки. Љубителите на скијањето имаат на располагање 430 стази со 1300 снежни топови. 25те планински врвови се поврзани со 200 ски лифтови, со надморска височина од 1.300 до 3.250 метри. Центарот има капацитет од превезување на 300.000 луѓе на час, помеѓу сите осум населби и 13 ски – центри. Тука се и 6-те глечери со надморска височина од над 3.000 метри, а на нив скијачка сезона трае во текот на целата година.

winner-baner-300x250-2

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки