Алпите под студена опсада, бранот доаѓа кај нас

23270473_Stubai Gletscher, Tyrol, Austria

Од денес Македонија под нов влажен и студен бран, заладувањето ќе донесе повеќе снег кој ќе го има на планините над 1300 метри, а бранот врнежи и нестабилно време ќе трае до следната недела. Изминатите два дена овој бран ги забели центрите на алпите и придонесе за добар старт на планираните отварања кои беа закажани за втората половина од месец ноември.

 

23172642_Val Thorens, France
Val Thorens, France
23231664_Limone, Piemonte, NW Italy
Limone, Piemonte, NW Italy
23270473_Stubai Gletscher, Tyrol, Austria
Stubai Gletscher, Tyrol, Austria
23316317_Hintertux, Tyrol, Austria
Hintertux, Tyrol, Austria
23331113_Courchevel, France
Courchevel, France

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки