Алпските ски центри објавија датуми за старт на сезона 2017/2018

skimacedonia-soveti-oprema

Новата ски сезона полека пристигнува, инвестициските зафати се при крај, а дел од елитните и најголеми ски центри веќе објавија и датуми за старт на ски сезоната и снежните радости. Во прилог табелата со датуми на планиран почеток на работа на ски центрите. Во некои од ски центрите кои имаат скијање на глечер во текот на целата сезона деновиве имаше и освежување, а моменталната висина на снег изнeсува од 45-60 см низ глечерските зони на Zermatt, Saas Fee, Hintertux, Mölltaler .

28.10.2017. Matterhorn Ski Paradise
Zermatt,SUI – Cervinia, ITA

16.11.2017. Solden, AUS

18.11.2017. Val Thorens, FRA

23.11.2017. Ischgl, AUS

25.11.2017. Espace Killy, FRA
Val d’Isere – Tignes

01.12.2017. St Anton, AUS

02.12.2017. Alpe d’Huez, FRA

09.12.2017. Trois Vallees, FRA 
Courchevel, Meribel, Les Menuires, Val Thorens

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки