Апокалиптичен снежен шок низ Калифорнија vol.2

Низ северните делови на Калифорнија се уште го расчистуваат снегот кој буквално ги затрупа пред месец и кусур, а еве деновиве повторно ги “освежи” нова бура која донесе огромни и неверојатни количества на снег. Низ ски региониот на Mammoth, Squaw Alpine,Mt. Rose Ski Tahoe јавуваат за снежна покривка од 12-15 метри снег (дванаесет до петнаесет метри) и веќе најавија скијање до 4 Јули, денот на независноста.2_22_17_main_lodge_buried__0118-copy-640x427 2017-02-22_NEW_SNOW_KW_048-640x427 2017-02-22_NEW_SNOW_KW_107-640x427 2017-02-22_NEW_SNOW_KW_110-640x427 2017-02-22_NEW_SNOW_KW_143-640x427 2017-02-22_NEW_SNOW_KW_184-640x427 2017-02-22_NEW_SNOW_KW_202-640x427 Emigrant-640x480 MG_2476-640x427 Photo-Feb-22-7-10-04-AM-640x480 Photo-Feb-22-7-17-40-AM-640x480и

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки