Audi го продолжува спонзорството на зимските спортови

84855_G08_W01 fis audi

Како што објави брендот Ауди, ќе бидат присутни во светот на алпското скијање и другите зимски спортови до 2022 година. “Ауди е позициониран како важен партнер на зимските спортови и мило ни е што сме дел од тоа” изјави директорот на Sportmarketing AUDI AG, Томас Глас.

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки