Toni Dimitrov

Toni loves being outside. He is a passionate rock climber and mountaineer familiar with all peaks in Macedonia. An active organizer of hiking tours enjoyed by both foreigners and locals he is also a keen wind surfer and currently the secretary of the Macedonian Sailing Federation. He is one of the main organizers of the Reel Rock Tour in Skopje, Macedonia.His hobbies include – DJ-ing, producing music, hosting radio programmes, organising events, writing for magazines and generally having a very dynamic social life.

За REEL ROCK 11 или за големите успеси

4j5a9845-reel-rock

Кино Фросина, 28 февруари 2017 Е па драги качувачи и качувачки, eдинаесеттото издание на качувачката филмска сага REEL ROCK е позади нас. Видовме уште пет големи успеси, пет градниозни искачувања, возбудливи патувања и неверојатни човечки приказни. Заедно со нив се смеевме, се плашевме или пуштивме по некоја солза. Сепак ова се филмови чија главна цел е можеби да ги претстават …

повеќе »

Потсетување на филмовите кои ќе бидат прикажани на REEL ROCК 11

_dsc2846-reel-rock

Уште еднаш да се потсетиме во целост на најновата колекција филмови кои ќе бидат прикажани на REEL ROCК 11: НОВИ ДЕЧКИ 30 мин. Главни ликови: Ашима Шираиши и Каи Лајтнер Споредни ликови/гласови: Крис Шарма, Меган Мартин, Робин Ербесфилд-Рабоуту. Запознајте ги новите фаци на качувањето: 15 годишната Ашима Шираиши и 16 годишниот Каи Лајтнер, лидери на новата генерација, кои веќе го …

повеќе »

Конечно Reel Rock 11

dsc02269edit-reel-rock

По низа перипетии и одложувања, пред самиот крај на светската REEL ROCK филмска турнеја, сепак и Скопје ќе успее да ги погледне најголемите светски качувачки достигнувања на големото платно! Тоа значи дека на 28 февруари во киното ФРОСИНА, Скопје по трети пат ќе биде сведок на најголемиот качувачки празник – REEL ROCK, документарниот серијал кој стигна до своето единаесетто издание, …

повеќе »

Дополнување на REEL ROCK 11 програмата

sahara-demirkapija

Да ги најавиме и последните аспекти од програмата со што ќе го заокружиме овогодинешниот REEL ROCK, опфаќајќи ги со тоа најголемите достигнувања на локалната и глобалната качувачка сцена. Големи успеси оваа година постигнаа и нашите спортските качувачи. Благодарејќи на активностите на Македонскатa Спортскo Качувачка Федерација, тие беа присутни на повеќе светски натпревари, а се искачија и доста „осмици“ на природна …

повеќе »

Време е да ја објавиме и официјалната програма на REEL ROCK 11

reel-rock-11-tour-1

Важна информација На самиот почеток да ве известиме (воедно да се извиниме) дека терминот на REEL ROCK 11 поради технички причини е поместен за вторник 29 ноември 2016. Се надеваме дека овој термин ќе биде уште посоодветен, бидејќи сме свесни дека секој добар качувач и аутдор љубител неделата ја користи за своите омилени активности. Целосна програма нa REEL ROCK 11 …

повеќе »

REEL ROCK турнејата продолжува

rr11-03

Неодамна завршиja три големи REEL ROCK фестивали во Њујорк, Сан Франциско и Сиетл, каде што повеќе од 10.000 луѓе се приклучија за филмовите, работилниците, забавата или средбата со атлетите. Тони забава имаше за сите, за публиката и за светските качувачи. Во продолжение следуваат уште повеќе од 100 премиери насекаде низ светот, вклучувајќи го и Скопје, каде ве очекува качувачка возбуда …

повеќе »

Уште едно големо достигнување во локалната програма на REЕL ROCK 11

mera-peak-02

По претставувањето на најновата колекција филмови кои ќе ви ги доближат најинтересните приказни и најголемите атлети во качувањето во светот и претставувањето на искачувањето на највисокиот врв на Северна Америка, Денали, време е зa уште едно големо достигнување од локалната алпинистичка/високогорска сцена кое ќе биде претставено како дел од програма на овогодишната REЕL ROCK турнеjа. Маја Бошкоска, Александра Герасимова и …

повеќе »

Конечно го имаме и датумот за REEL ROCK 11!

ilina denali

По претставувањето на најновата колекција филмови кои ќе ви ги доближат најинтересните приказни и најголемите атлети во качувањето во светот, време е да ја објавиме и локалната програма на најголемите достигнувања изминатава година, а секако и датумот на одржување на македонската премиера на REEL ROCK 11. На 20 ноември во киното Фросина (МКЦ) по трет пат во Скопје ќе се …

повеќе »
Оди на лентата со алатки