Бурите кои беснеат низ Западна Европа ги блокираа француските и швајцарски ски центри

Покрај силните ветрови и дожд на пониските места, бурата Еленор низ Западна Европа блокираше многу француски и швајцарски ски центри. Како што објавија ски центрите низ овие ски региони, многу лифтови изминативе два дена се ставени надвор од фунцкција, а биле пријавени и бројни интервенции за евакуирање на луѓе од заглавени гондоли и жичници. Многу од монденските места биле буквално одсечени со непристапни патишта кон и надвор од ски центрите.

Snowstorm ❄️❄️❄️ #tignes

A post shared by Tignes (@tignesofficiel) on

val thorens

val thorens 1 valdisere

⚠️ informations on our Facebook page #ValThorens #GoPro

A post shared by ❄️ Val Thorens ❄️ (@val_thorens) on

 

 

Февруарски во Tignes & Val d’ Isere

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки