Галерии

Snowkidz – Race Like a Pro – Маврово

12644842_snowkidz-race-like-a-pro-mavrovo

Во организација на ски и сноуборд клубот Полар од Скопје, викендов на Маврово беше одржан Snowkidz – Race Like a Pro настан под капата на FIS, резултатите овде, а подоле дел од атмосферата на белата Бистра.

повеќе »

Како изгледа ISPO Минхен 2016

ispo-munich-snowboards_1540x770

Изминатите денови заврши ISPO Минхен 2016, каде 2600 излагачи пред повеќе од 80.000 посетители од 110 земји беа претставени со најновите достигнувања од светот на аутдор спортовите, скијањето, фитнес и друга спортска опрема.

повеќе »
Оди на лентата со алатки