Настани

Хуманитарен велеслалом Маврово 2017

16266249_Amateur Humanitarian Giant Slalom Mavrovo

Come and SKI for someone, send a humanitarian message! 15th Amateur Humanitarian Giant Slalom Mavrovo Each year we organise the Humanitarian Giant Slalom as the most significant corporate event on the ski slopes of Mavrovo. Companies from the country and abroad participate to ski for a humanitarian cause. Each company registers with a 3 member ski team that compete for …

повеќе »

Fischer ски тест на Маврово

16144919_Fischer

Галички лифт, Недела 22.01.2017 Потребно ви е желба и лична карта. Ќе имате можност да ги тестирате најновите модели за 2017 како и ексклузивниот модел Fischer CURV златниот победник на ISPO Минхен 2016/2017 Дистрибутер за Македонија, Sportbike    

повеќе »

Продолжен ски викенд Водици – хотел Алпина

101045698_alpina-hotel-nehar-mavrovo

🎄❄️⛄️ВОДИЦИ 2017 во ХОТЕЛ АЛПИНА 4*, МАВРОВО🎄❄️⛄️ 19-22 Јануари 2017 3ХБ(полупансиони) за само 99 евра Повеќе инфо на ☎️ 02 31 31 045; 042 388 024 Тип на соба Поглед Кревети 3 полупансиони Стандард , Џакузи, 20м2 Б 2 99 Панорамик, Туш/кабина, 25м2 А+Б 3+1 109 Супериор, Џакузи , 25м2 А 2+1 119 Фам. Супериор, Џакузи, 30м2 Б 2+2 119 …

повеќе »

Организиран превоз – ски бус (Скопје-Маврово-Скопје)

15844659_ta-kinisi

***Скијање во Маврово*** Организиран превоз (Скопје-Маврово-Скопје) Секој ден освен понеделник до 22.01.2017 Еднодневна екскурзија Цена на превоз (повратен билет) 150 ден. со купена ски карта, само превоз 300 ден. Повеќе информации на тел. 02/3124-441

повеќе »

Василичарска Ски Викенд понуда

15965292_ski-hut-gorica-mavrovo

Празниците траат ! 🙂 >>>НОЌНО СКИЈАЊЕ< >ПЕТОК ВЕЧЕР 13 I 17 –550мкд>>>> Повелете на Василичарско Ноќно скијање и ски викенд во Маврово! Имаме повеќе до доволно снег, сите ски патеки во ски центарот работат, а се очекува и нов снег деновиве! СкиДом Горица – Викенд промо пакет –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– Цена по лице –дорм 25€ Цена за приватна соба –4 легла 44€ …

повеќе »

Божиќен Ски Викенд !

15874891_ski-hut-gorica

Драѓи авантуристи, ентузијасти и фанатици на снег, во пресрет на Божиќните празници и отворање на ски сезоната, ве покануваме на БОЖИЌЕН СКИ ВИКЕНД во СКИ ДОМ ГОРИЦА да ја почувствувате старата добра Мавровска приказна, да се радуваме на бескрајното белило и да се нахраниме со викенд поминат на скии ! ! ! Во петок вечер, според Мавровските обичаи се пали …

повеќе »
Оди на лентата со алатки