Ретро од Попова Шапка, дека фрирајдот не е од вчера

Супер фотографии сподели наш почитуван пријател и долгогодишен фан на скијањето Дарко Стојановски. После премиерата на La Liste | Redefining Steep Skiing, мотивиран од денешното фрирајд и турно скијање, сподели со нас навистина ретки и добри фотографии од далечната сезона 1986-87 година од Попова Шапка, Шар Планина. Како и сега така и тогаш постоеше тој фанатизам да се скија и рано пред и доцна после ски сезоната.

Имајќи ја во предвид разликата во опремата тогаш и сега, со сигурност може да констатираме дека било далеку по тешко да бидеш фрирајдер во осумдесетите.

Автор на фотографиите Борис Грданоски
received_10155206903756926 popova shapka retro freeridereceived_10155206903566926 popova shapka retro freeride received_10155206903621926 popova shapka retro freeride received_10155206903726926 popova shapka retro freeride received_10155206903636926 popova shapka retro freeridereceived_10155206903531926 popova shapka retro freeride

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки