Денес на агендата снег низ ски регионите, утре добар ден за скијање

Денес снежни врнежи во текот на целиот ден, се до утре на пладне. Слаб до умерен ветар, температури околу 0°, утре малку постудено но подобар ден за скијање.

Работат и во функција се ски лифтовите на Пелистер ски центарот Копанки, Маврово, Попова Шапка и Пониква каде е потребно повеќе снег.

Во Крушево викендов на агендата снег , се надеваме ќе биде доволен да создаде условите за подобро скијање, слично и во Нижо Поле на Пелистер, таму се уште нема скијање, снегот беше целосно стопен изминативе денови.

Kopanki Pelister 08.02.2018
Kopanki Pelister 08.02.2018
Kopanki Pelister 08.02.2018
Kopanki Pelister 08.02.2018
Nizo Pole Pelister 10.02.2018
Nizo Pole Pelister 10.02.2018
IMG_5148 mavrovo bistra galicki lift medenica
09.02.2018 Mavrovo
27858606_popova sapka
09.02.2018 Popova Sapka

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки