Дивината на Шара викендов преку тура на Трансверзалец

Малку свежи пејсажи од задниот двор на Шар Планина. Интересни фотографии на Игор Јанковски направени изминатиов викенд при организирана тура од страна на ПД Трансверзалец, зимско искачување на врвот Плат , 2398 метри, 07.01.2018.

Повеќе фотографии од турата овде

фото Игор Јанковски
26231864_shar planina plat transverzalec 26232680_shar planina plat transverzalec 26240903_shar planina plat transverzalec 26678267_shar planina plat transverzalec

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки