Долгата традиција се враќа на ски патеките – возобновен скијачкиот клуб Пелистер

15978029_ski klub pelister

Со изборот на нов претседател, управен одбор, скијачкиот клуб Пелистер го означи својот нов почеток и нова сезона во која битолчани ќе бидат активни во повеќе возрасни категории.

Новиот претседател Наум Симјановски, верува дека има основа со добра организација да се врати стариот сјај на клубот кој со децении беше референца во нашата земја и пошироко. Клуб кој низ годините на своето постоење дал многу државни шампиони, олимпијци и квалитетни спортисти. Нико Гемту, еден од прославените скијачи го пофали изборот на новото раководство и ентизијазмот кој го донесоа најмладите на патеката крај Ниже Поле.

Прилог на ТВ Тера – Битола

15895404_ski klub pelisterа

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки