Downhill MTB на најстрмната ски патека од Светскиот Куп – Kitzbühel

P-20180116-00613_news Max Stöckl red bull Kitzbuehel

Max Stöckl сакаше да направи нешто што никој досега не го сторил пред 78-тата прослава на славната скијачка трка во Ханенкам, Кицбил, во неговата матична земја, за суперспустот кој на агендата е во саботата на 20 јануари. На ледената патека која достигнува и 85% нагиб, постигна брзина од 110 км/h . “Возењето по ледениот рид е сосема поинаква работа од сè друго што сум направил. Тоа дефинитивно ги достигна и ги надмина моите очекувања. Беше позабавно отколку што мислев дека ќе биде, ова беше големо брзање. ”

P-20180116-00640_news Max Stöckl red bull Kitzbuehel

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки