Felix Neureuther и Petra Vlhova победници на слаломите во Леви

108156_G08_W01 fis ski

Felix Neureuther славеше на првиот слалом сезонава, кој во рамките на Свестскиот куп се возеше во финскиот центар Леви.

Нојројтер трката ја заврши со време од 1:42,83 минути, пред Хенрик Кристоферсен, а трет беше Харгин од Шведска.

Австрискиот скијач Марсел Хиршер, кој на патеката се врати по повредата на зглобот трката ја заврши како 17-ти.

RankBibNameTot. TimeDiff. TimeWC Points
14NEUREUTHER Felix1:42.83100
26KRISTOFFERSEN Henrik1:43.2080
312HARGIN Mattias1:43.2860
417AERNI Luca1:43.3750
48YULE Daniel1:43.3750
635MEILLARD Loic1:43.5440
723FOSS-SOLEVAAG Sebastian1:43.5836
813PINTURAULT Alexis1:43.7132
95MOELGG Manfred1:43.7329
1037SCHMIDIGER Reto1:43.7626

Кај дамите во саботата, победата си ја одработи најбрзо словакињата Влхова, пред Шифрин и Венди Холденер

108084_G08_W01 fis

RankBibNameTot. TimeDiff. TimeWC Points
17VLHOVA Petra1:49.98100
23SHIFFRIN Mikaela1:50.0880
34HOLDENER Wendy1:51.3360
41HANSDOTTER Frida1:52.1550
514MEILLARD Melanie1:52.5645
616DUERR Lena1:52.7640
734SWENN-LARSSON Anna1:53.1636
853BRUNNER Stephanie1:53.1832
913BUCIK Ana1:53.2429
1017GAGNON Marie-Michele1:53.4626

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки