Felix Neureuther со непосакуван почеток на сезоната

108162_G08_W01 fis

Германскиот знаменосец во натпреварите од Светскиот куп во Алпско скијање, Felix Neureuther  при грешка на тренингот падна и го повреди коленото. Сериозната повреда со која се здоби ќе го оддалечи од натпреварите, а секако и од предстојната олимпијада која многумина од натпреварувачите со нетрпение ја очекуваат. Neureuther  пред повредата победи на првата трка во фински Леви, а деновиве наместо трки низ северно американскиот континент, го чекаат операции на домашен терен во Германија.108156_G08_W01 fis ski

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки