FEW WORDS – филм за највештата ски легенда Candide Thovex

Few Words - A Candide Thovex Film

FEW WORDS (Неколку Зборови) наградуван документарен филм кој ја раскажува животна приказна за можеби највештиот скијач во светот, Кандид Товекс. Документарен филм кој ни дава увид во мистичната легендата зад очила која зборува само со своите дела, а другите зборуваат лично за него.

Few Words - A Candide Thovex Film 10

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки