Француските алпи поклопени со снег

val torens

Силни снежни врнежи ги покрија француските познати ски центри, Val d’Isère, Val Тhorens и Tignes, а на терените има повеќе од 2 метра снег. Во прилог амбиент од изминатите два дена. За почетокот на февруари од 2-11 фев, Нехар Травел организира ски тура токму за овие ски региони (подолу повеќе инфо).

Val d’Isère

val_thorens

Tignes

Wahouuuuuu 🙈 #tignes #BeHappyBeOpen #snowday

A post shared by Tignes (@tignesofficiel) on

Do you have a ruler ? 😀📏 #tignes #BeHappyBeOpen #snowday

A post shared by Tignes (@tignesofficiel) on

 

Ски тури во сопствена режија на Нехар Травел, поаѓање директно од Скопје

Февруарски во Tignes & Val d’ Isere

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки