Фрирајд собир на Пирин – Дончо & Коко 2017

web-min donco koko 2017 freeride

Фрирајд собир на Пирин планина, Дончо Кани 2017

Период: 7 – 10 април

Местото: Дончовa Караула, колибата – Вихрен (бања сеуште нема 🙂)
Како што велат, браќата фрирајдери од Бугарија, изворно…

“Идејата зад Дончо е иста – да собереме колку може повеќе пријатели и љубители на скијањето и аикидо на “фрирайд средба” внатре во вистинската планина. Секој сам да заслужи спуст, да Покар колку и како му се сака, а конечно да Виста кадрите од денот и да им се изкефим заедно собрани во колибата!
Важно е секој да проба нешто ново, што отсекогаш сакал.
Токму таква средина без тензија веруваме ќе даде шанса за напредок и развој на фрирайд културата во Бугарија.

Форматот со Big Mountain и Free Slopestyle, e во два одделни дена, со снимање и проекција на најдоброто. Судии нема – сами избираме по достоинство најдобар линија, трик, итн”

Регистрациска форма

Програма 2017

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки