ГРЕНЛАНД – Една качувачка експедиција

Надреални елементи како дел својствата на суровиот Гренланд. Океан, глечери, санти лед, студен ветар, редок жив свет, раздробени врвови низ арктичкиот региони, амбиент што ги отсликува последните граници на авантурите.

greenland 10greenlandgreenland 01

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки