HOLY SHIFT! Некое скалило погоре Salomon S/Lab Shift MNC 13

S LAB SHIFT MNC 13 (2) salomon

Salomon вчера го најави револуционерниот комбиниран скијачки вез, комбинација со перформанси која веројатно многумина ја посакуваат.

Ако можете да ги користите вашите везови за туринг како pin везовите со иглички, а од друга страна да скијате со нив како со стандарден вез, тоа е светиот грал, тоа е сонот

Моделот Salomon S/Lab Shift MNC 13 ги нуди високите перформанси потребни за турно искачување и стабилноста и цврстината потребни за алпско фрирајд спуштање и за скијање на тврда подлога односно процесирани терени.

Salomon S/Lab Shift MNC 13 се со вкупна тежина како пар од околу 1700 грама, имаат можност за подесување на асистенција при искачување со степен на нагиб од 2° и 10 ° проценти , TUV сертифицирани. DIN 6-13, опсег на прилагодување 30мм, големина на кочници 90/100/110/120mm.

Производителот на овој вез, Salomon најави нивна комерцијална продажба од септември 2018 година.

Повеќе детали овде

S LAB SHIFT MNC 13 salomon 1 S LAB SHIFT MNC 13 salomon

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки