Илина ја скијаше Етна во моменти на ерупција

image-0-02-05-95088a9 Ilina Arsova Etna Sicilia Несекојдневно искуство на нашата најдобра алпинистка и скијач кој практикува скијање на егзотични дестинации. Минатиот викенд, поточно во петокот на 17 март, Илина Арсова реализираше несекоjдневна авантура скијајќи на планината вулкан Етна, во моменти на негова ерупција. Очекуваме повеќе детали и нејзин извештај од оваа Спилберг авантура.


image-0-02-05-b29b6aba3 Ilina Arsova Etna Sicilia image-0-02-05-7b36e27 Ilina Arsova Etna Sicilia

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки