Изминатиот викенд во Маврово се реализираше “Алпски куп Меденица 2018” фотo видео

Со учество на 9 ски клубови од Македонија и гостински клуб од Косово, а во организација на ски клубот Меденица, беше оддржана велеслаломска трка на падините на Бистра, “Алпски куп Меденица 2018” . На натпреварот земаа учество 70на млади натпреварувачи, во категорија, снегулки, цицибани и деца.

 

fis medenica

fis medenica 1

IMG_ski klub medenica

26996035_alpski kup medenica 2018 27042815_alpski kup medenica 2018 27153328_alpski kup medenica 2018 27045232_alpski kup medenica 2018 27045351_alpski kup medenica 2018 27044660_alpski kup medenica 2018 27044785_alpski kup medenica 2018 27265660_alpski kup medenica 2018

27153272_alpski kup medenica 2018;ski klub medenica; 27140544_alpski kup medenica 2018;ski klub medenica; 27140662_alpski kup medenica 2018;ski klub medenica;

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки