Како помина Хуманитарен Велеслалом Маврово 2016

Аматерски Хуманитарен Велеслалом во Маврово
Настан со хумана цел да им се помогне на нашите долгогодишни пријатели СОС Детско Село испреплетена со многу хумани луѓе, спортски дух и желба да се биде најдобриот, проследено со многу забава. Тоа се караткеристиките кој го красеа овој Хуманитарен настан кој се одржа по 14ти пат.

Ова видео на кратко ќе ви долови што вушност се случуваше во тие два дена.

Ски центар Маврово

amaterski humanitaren veleslalom 2016 mavrovo 10amaterski humanitaren veleslalom 2016 mavrovo

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки