На натпревари во Словенија нашите клубови со три победи од два натпревари

25498464_ask skadi skopjeИнтензивнaтa работа и големиот број тренинг денови на снег носат резултати без сомнеж. Клубот кој практикува тренинзи и натпревари во алпско скијање, АСК Скади од Скопје, на вчерашните натпревари во Голте, Словенија донесе 3 први места во две трки.

На натпреварите за деца до 12 години, младата Јана Атанасовска и Данило Илиев ги освоија првите две места. Јана Атанасовска се искачи на подиум два пати по победата во две трки едно подруго.

Останатите млади натпреварувачи освоија позиции во горниот дел , Борјан Стезоски 8ма позиција, Јаков Добрески 9то место, слично и со втората трка.

 

25552067_ask skadi skopje 25659509_ask skadi skopje 25659703_ask skadi skopje 25659729_ask skadi skopje 25660063_ask skadi skopje 26000944_ask skadi skopje

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки