North of Nightfall поларна приказна за планински велосипедисти

Darren Berreloth performs while filming North of Nightfall on Axel Heiberg Island, Canada in July of 2017.
Darren Berreloth додека снима за North of Nightfall на островот Axel Heiberg  во Канада, јули 2017.

Скриени меѓу глечерите високо во арктичкиот круг , планински велосипедски патеки кои се премногу добри за да се игнорираат. Брутални температури, нестабилните временски услови и 9 зимските месеци ја прават областа тешка за човечкиот живот.

Но секое лето, овој студен пејзаж цвета под бесконечно бел ден, откривајќи спектакуларен екосистем.  Група велосипедисти тргаат во експедиција кон врвот на светот за да ја истражат оваа тера инкогнита, непозната земја. Документарец кој треба да слета на почетокот на следната година.

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки