Областа Рутерфорд, Британска Колумбија – фото приказна

Областа Рутерфорд, Британска Колумбија е позната и доста посетувана од фрирајд авантуристи. Пристапот дотука е само со моторни санки и во некои денови кога има добри условите може да го понуди најдоброто место за скијање на светот.  Џош Даек, шампион во фристајл скијање, не ја пропушти можноста да пролизга низ ледниците во таа област.

ice-drop-bc-skier_h

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки