Од денес во функција ски центарот Копанки Пелистер

26173705_pelister ski centar kopanki
фото Копанки 04.01.2018 год.

Денес, сабота, 06 јануари 2018, започна со работа и ски центарот „Копанки“ на Пелистер,  ќе бидат во фунцкија двосед жичарата и ски-лифтот. Лифтовите работат од 8 до 15 часот.
Во прилог тековните цени, важечки за оваа сезона 2017/2018 година

Бр.Ски центар “КОПАНКИ” – Пелистер

ЦЕНА

1ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ АРАНЖМАН (Полн Пансион и Ски билет)

5.500 ден

2ДНЕВЕН СКИ БИЛЕТ

300 ден

3ТРИДНЕВЕН СКИ БИЛЕТ

600 ден

4ДЕТСКИ СКИ БИЛЕТ

200 ден

5ТРИДНЕВЕН ДЕТСКИ СКИ БИЛЕТ

450 ден

6СЕЗОНСКИ СКИ БИЛЕТ

4.000 ден

7ДЕТСКИ СЕЗОНСКИ СКИ БИЛЕТ

3.000 ден

8БИЛЕТ ЗА ЕДНО ВОЗЕЊЕ – ЖИЧАРНИЦА (Молика-Копанки)

100 ден

 

 

16300157_sf freeride pelister cat skiing 16402856_sf freeride pelister cat skiing IMG_1842-2 dom shiroka pelister

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки