Пелистер на ски календарот од ФИС натпреварите за новата сезона

15978029_ski klub pelister

Управата на битолскиот ски клуб Пелистер изминатиот период, успеа да регистрира два натпревари кои треба да се оддржат на Копанки, Пелистер во категорија FIS Children. Натпреварите се

закажани за 27 и 28 јануари 2018 година, а истите се одобрени од Меѓународната ски федерација FIS. Како што објавија од клубот, ова се преубави вести за престојната сезона!

Повеќе детали за календарот на следниот линк https://data.fis-ski.com/global-links/calendar.html?sector_search=AL&seasoncode_search=2018

fis calendar pelister kopanki

12.02.15 kopanki10
Копанки , Пелистер

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки