Пелистерци деновиве вежбаат на Гранде Мота

22291119_ski club pelister
Ски клуб Пелистер – Гранде Мота

Тренинг сезона во полн ек, ски клубот Пелистер е на францускиот глечер Гранде Мота, а Скади од Скопје и дел од македонската репрезентација заедно со нашиот најдобар репрезентативец Антонио Ристевски се во Австрија на глечерот Хинтертукс. На Хинтертукс е -20° но како што вели тренерот на алпската репрезентација Иван Лесевски, тоа е добра аклиматизација за престојната сезона. За сите останати кои ја проследувате информацијава, нашиве локални планини деновиве нуда повеќе од солидна аклиматизација и уживање во ладното колку да се утешите од амбиентов на глечерите! 🙂

22218219_antonio ristevski
Антонио Ристевски – Хинтертукс

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки