По пладневните поплави на Попова Шапка и Маврово паѓа повторно снег

По денешните пладневните поплави на Попова Шапка и Маврово паѓа повторно снег, кој според прогнозата се очекува да паѓа до утре на пладне кога следи разведрување. Дождот денес низ пониските слоеви до 1500-1600 метри добро ги накисна патеките, но се очекува снегот во текот на ноќта и сабајле паралелно со пониските температури да ја рехабилитира состојбата.

192.168.1.126_01_20180203214316231_TIMING 192.168.213.126_01_20180203214246812_TIMING

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки