Покрај скијачи има и по некој бордер на тренинг по глечери

Некако многу често се пишува за тренинг на скијачите, а малку за бордерите. Деновиве и тие се по планини на снег, дечките и девојките од сноуборд клубот Полар тренираат вештини низ сноупаркот на глечерот Хинтертукс, а се очекува набрзо да излезат на сцена и битолчани од SSNL (ski&snowboard no limit), најавија слетувања на иста точка. 🙂
22382240_snowboard klub polar skopje 22382374_snowboard klub polar skopje 22383996_snowboard klub polar skopje 22424610_snowboard klub polar skopje 22467695_snowboard klub polar skopje

Панорамски преглед на сноупаркот Хитертукс

snowpark hintertux 010 snowpark hintertux

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки