После многу дожд на Шар Планина денес добар снег

Деновиве интензивниот дожд само во високите зони над 2200 метри остави добар слој на снег. Сликите се од денес, Шар Планина.

Снежната граница е над 2000м, а во горните делови има околу 50на см снег

фото Дарко Вулович, 18.11.2017 год.

received_19993580Popova Sapka - Bakardan - Titov Vrv

received_19993585Popova Sapka - Bakardan - Titov Vrv

received_19993584Popova Sapka - Bakardan - Titov Vrv

За skimacedonia

Еден коментар

  1. I am actually thankful to the owner of this website who has shared this impressive post at at this time.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки