Премиум ски моделот на Fischer RC4 THE CURV си доби стабилен партнер во скијачката чизма The Curve Vacuum

the curv ispo fischer ski

Потребата од најидеална подршка на ски моделот RC4 THE CURV, Fischer ја затвори со лансирањето на ски чевлата The Curve Vacuum, развиена во блиска соработка меѓи инжињерите на Fischer и професионалните спортисти кои се натпреваруваат во светскиот куп од алпското скијање. Прецизност, контрола и фитинг. Златна награда на ISPO 2017/2018.

Кога мислите дека се е идеално со вашата чизма, Fischer vacuum ги редефинира мислите и оценката.

ISPO gold winner 2018 Fischer Vacuum

 

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки