Причината заради која е прекинат freeride world tour во Јапонија

freeride world tour

Силното невреме е причината за одложување на натпреварите од freeride world tour кои треба да се одржат во јапонска, Hakuba од 20-27 јануари. Програмата од оваа станица ќе треба да се оддржи на некоја од следните станици, Kicking Horse Golden, BC (Canada) , Vallnord-Arcalís (Andorra) или Fieberbrunn (Austria).

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки