Промоција на книгата ” Како го искачив К2 ” Здравко Дејановиќ

18739088_zdravko dejanovic kako go iskaciv k2

Следи го настанот

Во среда на 31 мај, од 20 часот во киното Фросина, Младински Културен центар, ќе биде промовирана книгата, “Како го искачив К2” на Здравко Дејановиќ.

Отворање на промоцијата и предговор ќе има Г-н Живко Темелковски, како и проф. д-р Јовица Угриновски, по кое ќе следи излагање на авторот за книгата „Како го искачив К2“ проследено со кратки видеа.

Од денес, 28 мај 2017 година книгата “Како го искачив  К2” по цена од 350 денари може да се купи во планиннарскиот дом Смрека на Попова Шапка, а од утре, понеделник  и во аутдор продавницата Scout во Скопје. Книгата може да ја порачате на тел. 078 649 392

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки