Работилница на француските ски центри во Белград

atout-e1492412813965 FRENCH MOUNTAINS

Францускиот центар за туризам Atout France во соработка со France Montagnes, здружение за промоција на француските планини, организираат “FRENCH MOUNTAINS” работилница за француските скијалишта на 24 април 2017 во Белград, хотел Метропол Палас.

На оваа работилница ќе се презентираат 10 француски излагачи, скијалишта, инкаминг агенции.

Дел од нив се големите и светски центри Alpe d’Huez, Les 2 Alpes, La Plagne – Paradiski, Les Arcs – Paradiski, Tignes, Isola 2000, Brides les Bains – 3 Долини, Les Ménuires – 3 Долини, Val Thorens – 3 Долини.

Програмата започнува од 9 часот, работилниците се од 9:30.

Повеќе информации на емаил gordana.malic@atout-france.fr

 

За skimacedonia

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оди на лентата со алатки